Просування сайту: контекстна реклама або SEO?

185 просмотров 3 мин 11 октября 2021

Багато хто задається питанням, що ж краще: SEO-просування сайту або просування сайту через контекстну рекламу?! Важливо розібратися та зрозуміти, що це різні речі. Різні варіанти просування сайту дають свої результати, але якому віддати перевагу? Давайте розберемося, що таке контекстна реклама та пошукова оптимізація сайту.

Що таке контекстна реклама?

Контекстна реклама — це той вид інтернет-реклами, при якому користувач бачить оголошення, що відповідають його запиту в пошуковому рядку. Контекстна реклама буває двох видів: згідно пошуку і медійна.

Як виглядає

Оголошення у контекстній рекламі має заголовок, текст та посилання сторінки, куди потрапить користувач, а також додаткові відомості.

Ось так, наприклад, виглядає рекламне оголошення у гугла:

Плюси контекстної реклами та як вона працює

Основною перевагою пошукової реклами є цільовий трафік, а недоліком висока ціна та охоплення. Медійна реклама має ряд переваг, таких як ціна, велике охоплення аудиторії, цільовий трафік та візуалізація. Але при цьому складна в налаштуванні і має ймовірність склацування.

В контексті, ви оплачуєте пошуковим системам за кожен перехід по тих чи інших оголошеннях. Число показів може бути будь-яким, але оплачується клік кожного оголошення. Мінімальна вартість контекстної реклами у Google AdWords – $0,01. Головною її перевагою є швидкі продажі. Як правило, вже наступного дня дзвонять нові клієнти та відбуваються замовлення. Це чудова можливість відразу почати заробляти. Але не забувайте, що доведеться стабільно оплачувати рекламу. Не вистачило бюджету чи вирішили її вимкнути? Дзвінки клієнтів скінчилися!

Дуже рідко контекстна реклама обходиться недорого, найчастіше це недешеве задоволення. Якщо середній дохід із клієнта не великий, то дохід із контекстної реклами навряд чи принесе очікуваний результат.

Контекстна реклама може спрямовуватися на односторінкові сайти, промо-сторінки, а також на багатосторінкові сайти компаній або великі інтернет-магазини. Вона добре себе зарекомендувала у роботі з односторінниками, тому що користувачі приходять на сайт за одним бажаним товаром чи послугою.

Що таке SEO?

Просування сайту містить внутрішню та зовнішню оптимізацію, що дозволяє підняти його позиції в результатах видачі пошукових систем за тими чи іншими запитами користувачів. Для інформаційних ресурсів головна мета— збільшення мережевого трафіку та його подальша монетизація. Для комерційних ресурсів — це збільшення потенційних клієнтів.

Чи виграє SEO-розкрутка сайту перед контекстною рекламою?

Жоден сайт не зможе вийти в ТОП, якщо не здійснити просту оптимізацію хоча б на початковому етапі. Якщо на сайті повний бардак, то про високі позиції не може бути й мови. Завдяки грамотній сео-оптимізації сайт може вибратися на верхні позиції пошукових систем і отримувати безкоштовний трафік.

Результатом пошукового просування є «теплі клієнти», які шукають компанії, що надають необхідні їм послуги. Вони вже готові до покупки, хочуть зробити її.

Скільки часу і коли чекати на результат?

Це може зайняти час від півроку до року за різноманітними запитами залежно від тематики. Якщо той чи інший бізнес має висококонкурентні запити, може знадобитися більший період. Коли сайт завдяки сео виходить в ТОП, його важливо стабільно підтримувати унікальним текстовим матеріалом, писати статті з використанням ключових слів. Після оптимізації сайту та тривалої роботи ви отримаєте ефект, що діє довше, а також стабільний, безкоштовний трафік.

Підіб’ємо підсумок

В наш час високої конкуренції потрібно розкручувати сайт усіма методами. Найголовніше, покращувати його для користувача, залучати трафік з різних каналів, тобто, поєднувати контекст та SEO. Це інструменти, які доповнюють один одного, а також допомагають сайту опинитися в ТОПі швидко та надовго. Компанія Polyarix знаходить індивідуальний підхід для кожного клієнта та розробляє свою ефективну стратегію просування.

Читайте также