Як залучити безкоштовний трафік на сайт

223 просмотров 7 мин 12 октября 2021

Часто розвивати сайт доводиться за умов, коли маркетинговий бюджет досить обмежений. У такій ситуації платні рекламні інструменти стають недоступними. Як же залучати відвідувачів без оплати за перегляди, переходи, кліки чи конверсію?

Ми намагатимемося розповісти про основні інструменти для залучення цільових відвідувачів, які не потребують фінансових витрат. Але не варто розглядати їх виключно як спосіб заощадити. Вони також будуть корисними як додаткові джерела трафіку для сайтів, у яких не виникає труднощів з бюджетом на просування.

Безкоштовний пошуковий трафік

SEO навряд чи можна зарахувати до безкоштовних каналів. Адже послуги оптимізаторів коштують грошей, а просувати сайт самостійно вийде хіба що у сегменті з дуже низькою конкуренцією. Але йтиметься не зовсім про SEO, а про те, як отримувати переходи на сайт за допомогою додаткових інструментів для пошуку.

Пошук зображень

Не лише текстовий контент ранжується у пошуку та може призвести до трафіку. Не слід забувати про зображення. Пошук на картинках у Google може забезпечити вам додаткові переходи. До того ж, якісні та релевантні фото значно підвищують залучення відвідувачів сайту. Ось кілька рекомендацій, як це може підвищити позиції власних зображень:

 1. Пропишіть атрибути alt та title для всіх зображень на сайті. Дані атрибути – це опис зображень для пошукових систем та користувачів. Alt видно користувачеві тільки в результатах пошуку або коли зображення на сайті з якихось причин не завантажилося. Title – це інтерактивна підказка, яка з’являється при наведенні на картинку. Обидва атрибути повинні повністю відповідати вмісту зображення, а також бути унікальними.
 2. Перед завантаженням фото на сайт перейменуйте їх, щоб назва відповідала вмісту.
 3. Намагайтеся частіше використовувати зображення, які надають інтернет-користувачеві додаткову корисну інформацію. Це можуть бути інфографіки, наочні ілюстрації та фото.
 4. Не варто використовувати пошукову систему, щоб знайти зображення для сайту. Швидше за все, ви знайдете зображення, захищені авторським правом або розміщені на сайтах конкурентів. Найкраще створювати зображення самостійно або використовувати безкоштовні фотостоки для пошуку.

Також важливо оптимізувати розмір фото, щоб не уповільнювати завантаження сайту. Якщо на сторінці розташовано багато зображень, наприклад, фото у картці з товаром, то оптимальний розмір для них – до 70 кб. Якщо картинок на сторінці кілька, можна використовувати більші зображення, але не більше 1 Мб.

Пошук відео

Відео – ще один вид контенту, за допомогою якого ви можете отримувати додатковий трафік та підвищувати залучення користувачів. Цей формат подачі сприймається користувачами найкраще. Тому відеоролики – це також чудовий спосіб повідомити важливу інформацію потенційним клієнтам.

Ось основні поради щодо оптимізації сайту та самого ролика, щоб забезпечити максимум трафіку:

 1. Використовуйте ключові слова у заголовках та описах. Проте не варто старатися з ключами, текст має бути змістовним та читаним.
 2. Виберіть мініатюру для ролика, яка може зацікавити інтернет-користувачів. Від цього залежить як кількість переглядів на самому сайті, так і кількість переходів з видачі.
 3. Займіться зовнішньою оптимізацією сторінок, які містять відео. Чим більше зворотних посилань з трастових доменів ви отримаєте, тим вище ранжуватиметься ролик.
 4. Оптимізуйте розмір відео, щоб зменшити швидкість завантаження. Для цього можна використовувати сервіси Blazemp або HandBrake.

Для створення відеоконтенту зовсім не обов’язково залучати професійних операторів та сценаристів. Якщо ви хочете розповісти інтернет-користувачам про щось дійсно важливе та цікаве, достатньо камери та базових навичок з монтажу роликів. Навіть не професійно створений відеоконтент – це краще ніж нічого.

Сервіси пошукових систем

Реєстрація в цих сервісах, наприклад Google My Business, необхідна з двох причин:

 1. Ви надаєте додаткову інформацію про власну компанію у розширених результатах пошуку за запитами, де згадується ваша назва. Це значно підвищує довіру потенційних клієнтів.
 2. Таким чином ви розміщуєте повні дані про себе в навігаційних сервісах, наприклад Google Maps, і ваша компанія стає доступною користувачам при пошуку мап.

Реєстрація у цих сервісах особливо важлива тим компаніям, які надають послуги офлайн: магазини, кафе, автомайстерні та ін., оскільки при пошуку послуг на мапах ваша фізична адреса та основна інформація будуть серед результатів. Крім того, ваша компанія буде видна в розділі «схожі запити», за брендовими запитами ваших конкурентів.

Також це вплине на ваші позиції та підвищити CTR сніпетів у загальному локальному пошуку. Про його важливість вже неодноразово говорили самі представники пошукових систем, зокрема, Джон Мюллер. З локальної видачі сайт отримує відвідувачів, найбільш зацікавлених у послугах компанії та готових зробити замовлення.

Крім адреси при реєстрації важливо вказати такі дані:

 • сфера діяльності та основні послуги, які ви надаєте;
 • графік роботи;
 • контактні дані;
 • короткий опис компанії;
 • адреса сайту;
 • фото офісу, співробітників та інше.

Після реєстрації важливо регулярно актуалізувати дані. Наприклад, якщо ви змінили графік або номер телефону, не забудьте змінити інформацію в самому сервісі.

Контент-маркетинг

Інформаційний контент, розміщений на сайтах, що відвідуються, може стати джерелом зацікавлених відвідувачів. Крім того, за його допомогою ви отримуєте зворотні посилання, які позитивно впливають на позиції ресурсу в пошуковій видачі. При цьому багато інформаційних ресурсів та сайтів з блогом надають можливість публікуватися безкоштовно.

Розглянемо два найбільш популярні формати безкоштовних публікацій: гостьові пости та обмін контентом.

У гостьових постах зацікавлені інфосайти, які залучають ЦА за допомогою якісного контенту. Щоб вашу статтю розмістили, вона має відповідати вимогам редакції:

 • містити корисну та унікальну інформацію для читачів майданчика;
 • відповідати тематиці;
 • бути унікальною та не повторювати теми, освітлені раніше;
 • не містити пряму рекламу компанії чи послуг.

При обміні контентом ви публікуєте статтю на сайті партнера, а замість цього розміщуєте його контент у себе. Чим більше схожі тематики ваших сайтів, тим більше переходів ви зможете залучити. Обмін контентом часто практикують навіть конкурентні ресурси, а також компанії, які надають однакові послуги, але у різних регіонах або працюють із різними сегментами ЦА.

Соцмережі як джерело трафіку

Якщо ви ведете сторінки в соціальних мережах, важливо вміти отримувати звідти переходи на сайт, інакше вся активність зникне. Для цього необхідно виробити ефективний рубрикатор – оптимальне співвідношення різних типів постів, що дозволяє утримувати увагу передплатників, а також стимулювати потенційних клієнтів здійснювати переходи.

Будь-які публікації у соціальних мережах прийнято поділяти на три типи:

 • Розважальні. Підвищують інтерес читачів, їх найчастіше ріпостять, що сприяє розширенню охоплення.
 • інформаційні. Утримують інтерес найбільш залучених сегментів ЦА, тому що надають корисну інформацію.
 • Продають. Підвищують цінність вашого продукту для читача, стимулюють перехід на сайт або замовлення.

Розважальний контент потрібний, щоб привертати увагу нових користувачів та вносити приємну різноманітність для передплатників. Отримувати переходи на сайт дозволяє інформаційний контент, та контент, що продає. Про них і поговоримо:

 1. Публікуючи нову статтю на сайті, треба анонсувати її у соціальних мережах. Це дозволить отримати цільові переходи, а також розширити кількість постійних відвідувачів.
 2. Треба ділитися будь-якою інформацією про знижки та акції на своїй сторінці. Додаткові переваги краще стимулюють потенційних клієнтів у складі передплатників зробити замовлення.
 3. Розповідаючи про власні товари або послуги, додавайте посилання на відповідну сторінку сайту.

Пам’ятайте, що ціль таких публікацій – підвищити зацікавлення саме цільової аудиторії та збільшити кількість замовлень, а не сподобатися максимальному числу користувачів у соцмережах.

Публікації в інтернет-ЗМІ

Щоб потрапити до ЗМІ, не обов’язково бути великою компанією міжнародного масштабу. Достатньо вибрати відповідний інфопривід або поділитися корисною інформацією з читачами.

Допомогти цьому може сервіс Pressfeed. У ньому журналісти шукають експертів, які зможуть висвітлювати цікаві для них теми, ставлячи різні питання. Щоб зацікавити представника ЗМІ, необхідно надати розгорнуту відповідь.

Інший спосіб отримати безкоштовні публікації – домовитись із представниками засобів масової інформації безпосередньо. Але в цьому випадку важливо самостійно вигадати цікавий інфопривід – тему, яка точно зацікавить редакцію та читачів.

Найчастіше публікуються матеріали, пов’язані з актуальними новинами та трендами. Тому слідкуйте за останніми новинами, використовуйте Google Trends, щоб відстежувати динаміку популярності запитів, що вас цікавлять. Також високо цінуються думки загальновизнаних експертів, але єдина проблема в тому, що потрібно бути загальновизнаним експертом.

Реєстрація в онлайн-каталогах

Практично в кожній тематиці існують сайти, які надають інформацію про інші ресурси та компанії: каталоги, прайс- та RSS-агрегатори, сайти з відгуками, рейтинги та ін. Деякі з них вважаються пережитками тих часів, коли пошукові системи не завжди надавали релевантні результати, і доводилося шукати потрібні ресурси у списках онлайн-каталогів..

Але багато таких ресурсів досі не втратили популярності, а тому є не поганими джерелами трафіку. Реєстрація в них безкоштовна, до того ж ви отримуєте зворотні посилання, які впливають на ранжування сайту.

Висновки

Цілком можливо залучати трафік на сайт, не витрачаючи маркетинговий бюджет. Але складно назвати доступні методи повністю безкоштовними, адже замість фінансів потрібно вкласти не менш цінні два ресурси: час та працю.

Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною. Якщо ви хочете дізнатися більше про інструменти просування, стежте за нашим блогом.

Читайте также
Web-маркетинг
Якісний контент – запорука продажу?

Що означає якісний контент Чи думали ви про те, від чого залежать продажі товарів чи послуг на сайті? Напевно, відповісте та й перерахуйєте критерії: гарний і зручний дизайн, висока швидкість роботи сайту, заголовки та зображення, що приваблюють, багато корисної інформації. Безумовно, це все впливає на рішення користувача купити чи ні. Ну, а як щодо якісного […]

112 просмотров 3 мин
Web-маркетинг
Як написати текст, що продає

Що таке текст, що продає? Ці питання важливі для будь-якого бізнесу, адже текстова складова сайту створюється для того, щоб стати потужним інструментом просування. Але інструменти добре працюють, якщо вміти користуватися ними. Текст що продає — це: спілкування з цільовою аудиторією (ЦА); усунення заперечень; відповіді на всі запитання; спонукання до дії. Перше, з чого потрібно почати […]

153 просмотров 3 мин
Web-маркетинг
Що таке конверсія сайту та як її збільшити

Який показник спадає на думку, коли ми говоримо про ефективність сайту? Найчастіше це трафік. Саме щомісячна кількість відвідувачів найчастіше вважається головним показником ефективності інтернет-ресурсів, а зростання трафіку – основна мета просування та взагалі вирішення всіх проблем. Але це не зовсім так. Для інформаційних ресурсів, де головний спосіб монетизації – реклама, трафік справді відіграє ключову роль, […]

83 просмотров 6 мин