Як написати текст, що продає

193 просмотров 3 мин 12 октября 2021

Що таке текст, що продає?

Ці питання важливі для будь-якого бізнесу, адже текстова складова сайту створюється для того, щоб стати потужним інструментом просування. Але інструменти добре працюють, якщо вміти користуватися ними.

Текст що продає — це:

 • спілкування з цільовою аудиторією (ЦА);
 • усунення заперечень;
 • відповіді на всі запитання;
 • спонукання до дії.

Перше, з чого потрібно почати — задати правильний стиль спілкування. З ЦА важливо спілкуватися просто, жваво, грамотно. Неважливо, наскільки складний у вас продукт чи послуга, подача має бути простою. Читач лінивий і хоче отримувати інформацію, не напружуючись. Найчастіше краще дотримуватися ділової, довірчої, але позбавленої емоцій інтонації. На планеті Земля немає шаблону тексту що продає з однаковою структурою, інтонацією і гарантією результату. Це, насамперед, промацати ЦА: вирішити її проблеми, торкнутись емоцій та спонукати до дії.

7 порад щодо створення тексту, який продаватиме:

 1. Уникайте солодкості та нав’язливих акцентів на тому, що без вашого продукту чи послуги неможливо прожити у світі.
 2. Розмовляйте з аудиторією по суті, не розповідайте того, що і так зрозуміло. Приклад: «зубна щітка — важливий атрибут ранкової гігієни і невід’ємний догляд за ротовою порожниною, без неї неможливо добре стежити за здоров’ям зубів».
 3. Опишіть свої можливості: що саме надасть корисного клієнту ваша послуга, навіщо йому потрібна саме ваша продукція.
 4. Дайте аудиторії більше подробиць: поетапно розкажіть про свою роботу, говоріть правду і нічого, крім правди, адже все рано чи пізно стає явним, і тоді ви можете зіпсувати імідж своєї компанії. Аудиторія відчуває і розуміє, за що вона платить ту чи іншу ціну. Солодка брехня не викликає жодних емоцій, крім агресії чи розчарування.
 5. Не забувайте про цифри та конкретику. Підтверджуйте та посилюйте свої слова цифрами та прикладами. Приклад: «Ми швидко обробляємо замовлення на випічку тортів – залиште заявку на сайті вже зараз, заберіть виріб через 2 години та 30 хвилин».
 6. Давайте гарантії, які вселяють віру аудиторії в те, що під час купівлі чи замовлення послуги ніхто нічим не ризикує. Чим сильніша буде гарантія, тим швидше куплять, замовлять саме у вас (повернення грошей, товару, гарантія якості, термінів, результату). Тільки це мають бути не порожні слова, пропонуйте своїй аудиторії лише реальні гарантії. Комбінуйте різні види гарантій у тексті. Завжди ставте себе на місце аудиторії та пропишіть гарантії, які будуть мотивувати здійснити покупку і клієнти не будуть боятися, що їх обдурять.
 7. Працюйте із запереченнями. Це передбачає закриття дірок у отриманні інформації. Відповідайте на всілякі питання та заперечення, які можуть виникнути до покупки, роз’ясніть кожну дрібницю простими словами. Після читання, у потенційного покупця не повинно залишитися питань. Перед написанням вивчіть матеріали на сайтах прямих конкурентів та зробіть краще, впевненіше, об’ємніше та корисніше. На ресурсах ваших конкурентів може бути багато негативних відгуків, які допоможуть вам опрацювати заперечення та зробити матеріал сильнішим. Це означає, що він продаватиме.

Якого обсягу дотримуватись?

Тексту не має бути багато чи мало. Його має бути достатньо для цільової аудиторії. Багато хто стверджує, що великих текстів на сайтах не читають — це не так. Користувач читає стільки, скільки йому потрібно прочитати і це залежить від того, як швидко він приймає рішення в житті. Визначення цільової аудиторії та виявлення її проблем, потреб – завдання маркетолога. Далі працює копірайтер.

Щоб створювати матеріал, який продаватиме, потрібно тестувати, аналізувати та продумувати кожну пропозицію.

З перерахованого вище, можна зробити такий висновок:
Продає текст складається з відповідей на питання ЦА та вирішення її проблем.

Якщо ви хочете замовити текст, що продає, ми із задоволенням вам допоможемо реалізувати це завдання.

Читайте также
Web-маркетинг
Якісний контент – запорука продажу?

Що означає якісний контент Чи думали ви про те, від чого залежать продажі товарів чи послуг на сайті? Напевно, відповісте та й перерахуйєте критерії: гарний і зручний дизайн, висока швидкість роботи сайту, заголовки та зображення, що приваблюють, багато корисної інформації. Безумовно, це все впливає на рішення користувача купити чи ні. Ну, а як щодо якісного […]

152 просмотров 3 мин
Web-маркетинг
Що таке конверсія сайту та як її збільшити

Який показник спадає на думку, коли ми говоримо про ефективність сайту? Найчастіше це трафік. Саме щомісячна кількість відвідувачів найчастіше вважається головним показником ефективності інтернет-ресурсів, а зростання трафіку – основна мета просування та взагалі вирішення всіх проблем. Але це не зовсім так. Для інформаційних ресурсів, де головний спосіб монетизації – реклама, трафік справді відіграє ключову роль, […]

119 просмотров 6 мин
Web-маркетинг
Як залучити безкоштовний трафік на сайт

Часто розвивати сайт доводиться за умов, коли маркетинговий бюджет досить обмежений. У такій ситуації платні рекламні інструменти стають недоступними. Як же залучати відвідувачів без оплати за перегляди, переходи, кліки чи конверсію? Ми намагатимемося розповісти про основні інструменти для залучення цільових відвідувачів, які не потребують фінансових витрат. Але не варто розглядати їх виключно як спосіб заощадити. […]

275 просмотров 7 мин